KOSMETICKÁ CHIRURGIE

Kosmetická chirurgie řeší odstraňování znamének (např. névů, basaliomů) 

a jiných afekcí kůže, tukových bulek (lipomů a atheromů), drobných křečových žilek, bradavic apod. Všechny tyto zákroky se provádějí 

v lokálním znecitlivění ambulantně. 

V této problematice úzce spolupracujeme s kožními lékaři.

Výkony se rozdělují na zdravotní, které doporučí kožní lékař/ka a hradí je zdravotní pojišťovna a na výkony kosmetické, které hradí pacient sám.

Operační zákroky:

  • Exstirpace (odstranění) lipomů, atheromů a jiných podkožních afekcí
  • Excize (vyříznutí) znamének a kožních nádorků zdravotní i kosmetické
  • Sklerotizace drobných křečových žil

Obecně platí, že není nutná žádná zvláštní příprava na malý chirurgický zákrok. Můžete se normálně najíst a napít. Pouze odstraňte šperky, které by mohly v místě zásahu bránit výkonu a při zákroku na obličeji nepoužívejte make-up a jiné kosmetické přípravky. K zákroku se dostavte bez žvýkačky. V některých výjimečných případech je nutné místo zásahu zbavit ochlupení či vlasů. Pakliže je toto nezbytně nutné k nekomplikovanému hojení, tak vše provedeme šetrně sami před zákrokem.

V případě nutnosti bude odstraněné znaménko či jiná kožní afekce zasláno k histologickému vyšetření. Výsledek tohoto vyšetření Vám sdělíme při kontrole.

Pokud užíváte dlouhodobě léky na ředění krve jako např. Warfarin, Xarelto, Clopidogrel atd., tak jej po poradě s Vaším obvodním lékařem či internistou vysaďte 6-10 dní před operací. V některých případech může být Warfarin vysazen bez náhrady a někdy je zapotřebí zajistit jeho substituci injekčními přípravky. Užívání léků na ovlivnění srážení krve může vést k pooperačním komplikacím v podobě krvácení v ráně a opožděnému hojení.

Léky Anopyrin, Godasal a Stacyl vysazovat nemusíte.

Pooperačně je důležité o ránu pečovat a v zásadě 2-3 dny nemáčet. Posléze je možné ránu vysprchovat a krýt náplastí či gázou. U větších pooperačních ran budete většinou pozváni po 2-3 dnech k převazu. Stehy Vám odstraníme v závislosti na lokalitě po 7-14 dnech.