INKONTINENCE

Inkontinence a sexuální poruchy trápí celosvětově více než 420 mil. lidí

Nová léčba funkční magnetickou stimulací pro poruchy s kontinencí 

a bolestivými syndromy malé pánve

Běžné rehabilitační nebo operační metody používané společně s pravidelným cvičením přinášejí mnohé komplikace a dyskomfort. Nově vyvinutá metoda tréninku pánevního dna funkční magnetickou stimulací odpovídá stoupajícím požadavkům současné populace na nejmodernější lékařské technologie.

Potíže jako inkontinence, ztráta libida nebo bolesti při sexu je pro většinu z nás tabu. Nově vyvinutá metoda je pohodlná a nevyžaduje odhalování intimních partií. Může se kdykoliv provádět v běžném oblečení, posezením na speciálním křesle. Účinnost této metody je prokázána mnohými studiemi.

Náš životní styl se odehrává převážně vsedě. I když se snažíme pohybovat (chůze, běh, cyklistika, fitcentra atd.), málokdy naší aktivitou posilujeme důležitý střed těla - pánevní dno.

Inkontinence (potíže s udržením moči a stolice) nebo sexuální poruchy jsou často způsobeny oslabeným svalstvem pánevního dna. Posílením těchto svalů můžeme docílit zlepšení kontinence, potence, libida, ale také zmírnit bolesti zad.


Svaly pánevního dna

Dno pánve je tvořeno několika svaly, povázkou a kostrčí. Tyto struktury drží na svém místě všechny orgány malé pánve. Jde o dělohu, močový měchýř a konečník u žen a u mužů o močový měchýř s prostatou a konečník. Vzhledem k anatomickému složení, velikosti a funkci pánve jsou mnohem náchylnější k poruchám pánevního dna ženy. Jakékoli oslabení, ale i naopak zvýšené napětí struktur pánevního dna vede k poruchám jejich funkce. Nejčastěji jde o potíže s udržením moči, poruchami vyměšování stolice a sexuálními poruchami.

Pečlivé vyšetření a stanovení diagnózy odborníkem před zahájením léčby je nezbytné. Na základě správné diagnózy je individualizován program léčby pro každého pacienta.


Průběh terapie FMS

Pečlivé vyšetření a stanovení diagnózy odborníkem před zahájením léčby je nezbytné. Na základě správné diagnózy je individualizován program léčby pro každého pacienta.


Princip funkční magnetické stimulace (FMS)

V sedací části křesla se vytváří silné magnetické pole, které nebolestivě proniká oblečením a tkáněmi ke svalům. Toto magnetické pole vyvolává stah svalů a vede k jejich posilování. FMS léčba zvyšuje sílu a odolnost svalů pánevního dna.


Hlavní diagnózy vhodné k řešení magnetoterapií


Inkontinence

Řešením může být operace, nošení hygienických vložek, trvalé cvičení nebo terapie FMS. Procedura vede k opětovné kontrole močového měchýře a získání nového sebevědomí.

Oslabené pánevní dno po porodu

Pouze včasným řešením je možné předejít komplikacím v pozdějším věku a poruchám s vyvrcholením v průběhu celého života.

Porucha sexuálních funkcí a bolesti pánevního dna

Nedostatečně prožitý orgasmus nebo bolesti při pohlavním styku, potíže spojené s menopauzou, oslabení pánevních orgánů v době přechodu.

Porucha erekce a inkontinence po operaci prostaty

FMS pozitivně ovlivňuje svaly kolem močové trubice a prokrvení pánevních orgánů, zlepšuje tak kontrolu odchodu moči a erekci.

FMS je vhodná pro všechny s oslabením svalů pánevního dna, kteří jsou připraveni se svými potížemi něco udělat a nemají dostatečnou vůli k trvalému cvičení. Nechtějí užívat léky s častými vedlejšími účinky a chtějí se vyhnout operaci.