MUDr. Zenkl přítomen: 10.-19.7., 14. a 15.8, 26.-30.8., v ostatních dnech: dr. Dejmek, dr. Veselá, dr. Kubová, dr. Cabrera


Více aktualit...

Chirurgie ruky

Chirurgie ruky se zabývá operační léčbou ruky. Jedná se zejména o syndrom karpálního tunelu (KT), který je jedním z nejčastějších onemocnění ruky. Hlavním příznakem onemocněním "karpálů" je brnění, necitlivost nebo ztuhlost prstů. Často se projevuje vypadáváním předmětů z rukou. Brnění prstů se může projevit buď jen jako brnění prstů na levé ruce, brnění prstů na pravé ruce nebo brnění prstů na obou rukou současně. Záleží vždy na konkrétním problému. Potíže se projevují nejen ve dne, ale i v noci a nad ránem. Dalšími potížemi, které se dají chirurgicky odstranit jsou lupavé prsty, při kterých pacient pociťuje bolestivé přeskočení prstu při jeho ohybu, Dupuytrenova kontraktura a tzv. deQuervainova nemoc. Chirurgie ruky řeší i zánět šlach zápěstí nebo tenisový loket. Všechny tyto zákroky se provádějí v lokálním znecitlivění ambulantně. Tyto zákroky jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami.

V případě, že chcete řešit vaše potíže spojené s léčbou ruky, objednejte se k vyšetření do poradny Chirurgické ordinace Plzeň.

Zákroky, které v rámci chirurgie ruky provádíme:

  • Operace tenisového lokte

  • Ošetření poranění šlach a vazivového aparátu

Dotazový formulář: