Operace konečníku LASEREM, více info při vyšetření

Operace lasrem provádíme u onemocnění hemoroidy, konečníkovými píštělemi a u pilonidálního sinu. Vzhledem k získání jednoho z nejkvalitnějších přístrojů od německé firmy Biolitec se stává ošetření velice šetrným a bezpečným.


Více aktualit...

Ambulantní zákrok - poučení

Před každým ambulantním zákrokem budete při objednání poučeni o rozsahu výkonu a případném omezení v pooperačním období.

Obecně platí, že není nutná žádná zvláštní příprava na malý chirurgický zákrok. Můžete se normálně najíst a napít. Pouze odstraňte šperky, které by mohly v místě zásahu bránit výkonu a při zákroku na obličeji nepoužívejte make-up a jiné kosmetické přípravky. K zákroku se dostavte bez žvýkačky. V některých výjimečných případech je nutné místo zásahu zbavit ochlupení či vlasů. Pakliže je toto nezbytně nutné k nekomplikovanému hojení, tak vše provedeme šetrně sami před zákrokem. V případě operací konečníku budete poučeni o pečlivé přípravě a předoperačním vyprázdnění.

Pooperačně je důležité o ránu pečovat a v zásadě 2-3 dny nemáčet. Posléze je možné ránu vysprchovat a krýt náplastí či gázou. V některých případech může být operační rána překryta voděodolným krytím. U větších pooperačních ran budete většinou pozváni po 2-3 dnech k převazu. Stehy Vám odstraníme v závislosti na lokalitě po 7-14 dnech. U operací pro syndrom karpálního tunelu Vám pooperačně do prvního převazu nasadíme na zápěstí operované končetiny dlahu, která působí zklidněním zápěstí proti bolesti. Po operacích konečníku je nutné vhodnou stravou a pitným režimem zabránit zácpě a upravit stolici, aby docházelo ke snazšímu vyprazdňování.

Pakliže zákroky hůře snášíte, případně jedná-li se o zákrok na noze, tak je žádoucí dostavit se s doprovodem.

Dotazový formulář: