MUDr. Zenkl přítomen: 10.-19.7., 14. a 15.8, 26.-30.8., v ostatních dnech: dr. Dejmek, dr. Veselá, dr. Kubová, dr. Cabrera


Více aktualit...

Ambulantní zákrok - kosmetická chirurgie - poučení

Před každým zákrokem se bez ostychu zeptejte na Vše, co Vás zajímá a dodržujte naše doporučení, aby bylo ošetření co nejefektivnější s co nejmenším počtem komplikací.

Na základě doporučení Vašeho kožního lékaře, praktického lékaře nebo po domluvě na našem pracovišti Vám bude proveden ambulantní zákrok. K tomu, aby vše proběhlo bez komplikací a výsledek léčby byl co nejlepší, si prosím přečtěte a dodržujte následující pokyny.

Platba

Pokud se jedná o zákrok, který není ze zdravotních důvodů, budete podle našeho platného ceníku požádáni o finanční spoluúčast. Ceník najdete na našich webových stránkách a cena Vám bude sdělena před výkonem.

Příprava

Obecně platí, že není nutná žádná zvláštní příprava na malý chirurgický zákrok. Můžete se normálně najíst a napít. Pouze odstraňte šperky, které by mohly v místě zásahu bránit výkonu a při zákroku na obličeji nepoužívejte make-up a jiné kosmetické přípravky. K zákroku se dostavte bez žvýkačky. V některých výjimečných případech je nutné místo zásahu zbavit ochlupení či vlasů. Pokud je toto nezbytně nutné k nekomplikovanému hojení, vše provedeme šetrně sami před zákrokem. U zákroků na noze a prstech nohou je nutné si donést pantofel či volnou botu, do které se obujete i s obvazem. V některých případech dostanete i berle k odlehčování operované končetiny. Pokud užíváte dlouhodobě lék Warfarin, tak jej po poradě s Vaším obvodním lékařem či internistou vysaďte 6 dní před operací. V některých případech může být Warfarin vysazen bez náhrady, jindy je zapotřebí zajistit jeho substituci injekčními přípravky. Užívání Warfarinu může vést k pooperačním komplikacím v podobě krvácení v ráně a opožděnému hojení.

Histologické vyšetření

V případě nutnosti bude odstraněné znaménko či jiná kožní afekce zaslány k histologickému vyšetření. Výsledek tohoto vyšetření Vám sdělíme při kontrole a zašleme jej mailem Vašemu doporučujícímu lékaři.

Pooperačně

Pooperačně je důležité o ránu pečovat a v zásadě 2-3 dny nemáčet. Posléze je možné ránu vysprchovat a krýt náplastí či gázou. V některých případech může být operační rána překryta voděodolným krytím. U větších pooperačních ran budete většinou pozváni po 2-3 dnech k převazu. Stehy Vám odstraníme v závislosti na lokalitě po 7-14 dnech.

Péče o jizvy

Po odstranění stehů je nutné jizvu promašťovat (Infadolan, Indulona, sádlo, vazelína apod.) a provádět tlakové masáže po několik týdnů, kdy jizva vyzrává. Zpočátku je každá jizva zarudlá a hrubší, postupně však dojde k jejímu vyblednutí a změknutí. Na některých místech (záda, ramena, dolní končetiny) může dojít vzhledem k velkému tahu kůže k lehkému roztažení jizvy. Během letních měsíců je nutné jizvy chránit před sluncem ošacením nebo přípravky s vysokým ochranným faktorem. Pokud zákroky hůře snášíte, případně jedná-li se o zákrok na noze, je žádoucí dostavit se s doprovodem a nechat se domů odvézt. U nezletilých pacientů je doprovod zákonného zástupce ze zákona nutný.

Dotazový formulář: